“Prijazno okolje in zelo dober kraj za rast ter ustvarjalni razvoj” so besede, s katerimi je naša prostovoljka Emilija opisala našo organizacijo. Prav tako kot Diana se nam je v sklopu Evropske solidarnostne enote pridružila pred dvema mesecema. Z njo se je sestala naša praktikantka Anika in sproščen pogovor o njeni dosedanji izkušnji prostovoljstva strnila v spodnji zapis.
Tudi letos po Sloveniji potekajo brezplačne projekcije filmov sodobne evropske produkcije. Izvrstne filme si boste lahko ogledali tudi na Kubejskem gradu, v Kosovelovem domu Sežana in Letnem kinu na Lavričevem trgu v Ajdovščini.
Na PiNI smo veseli, da smo se pridružili interdisciplinarnemu programu Šola odprte kohezije (angl. At the School of Open Cohesion – ASOC), ki je namenjen vsem vrstam srednjih šol po Sloveniji. Program združuje državljansko vzgojo, pridobivanje digitalnih in statističnih veščin ter podatkovno novinarstvo s horizontalnimi kompetencami.
Z vami delimo izkušnjo prostovoljca Alena Kresojevića, ki se je preko PiNE v sklopu evropske solidarnostne entoe (ESE) udeležil projekta prostovoljstva v prijetnem mestecu Ribadavia v Španiji pri organizaciji OMIX Ribadavia.
Intervju z našo prostovoljko: 26 letno dekle iz Ukrajine, ki se je po invaziji svoje države odločila za prostovoljsko delo na informativnih točkah ter kasneje za eno leto odpotovala v Slovenijo, k nam na PiNO. Preko prostovoljstva je imela priložnost spoznati dobre in srčne ljudi.
Pridružite se nam na predavanju PREOBČUTLJIVOST: Misticizem in ekološko nelagodje v filmu Na varnem, v torek, 13. junija 2023, ob 18. uri, v naših prostorih na Gortanovem trgu 15 v Kopru.
Na PiNI, v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani, Fakulteto za oblikovanje Split in Inštitutom FH Joanneum Univerze za uporabne znanosti v Gradcu, organiziramo tretjo izdajo poletne šole Design+Science. Od 10. do 14. julija 2023 se bo v Ljubljani zbralo 21 udeleženk in udeležencev iz vsega sveta. Skupaj bomo raziskovali temo Parainteligence.
Konec prejšnjega leta smo v sklopu projekta Zelena kohezija za mlade razpisali natečaj “Mladi novinarji o koheziji”. Najbolje ocenjen prispevek je bil članek Osnovne šole Brežice, ki je zajemal intervju z vodjo sektorja služb na Komunali Brežice ter vodjo projekta “Zeleno Posavje – za naravo in zdravje”.