Kulturno izobraževalno društvo PiNA v okviru Stičišča NVO Istre in Krasa – ISKKRA razpisuje postopek izbora enega (1) predstavnika nevladnih organizacij v Odbor razvojnega sveta regije za prostor, okolje in infrastrukturo v okviru Razvojnega sveta regije Istra-Brkini-Kras.
Projekt Civic EU po dveh letih trajanja se približuje svojemu zaključku. V projektu smo mlade usposobili za izvajanje družbenega spremljanja in v sodelovanju z Mestno občino Ljubljana so mladi raziskovalci pregledali uspešnost izvedbe trenutne strategije za mlade.
Projekt Civic EU po dveh letih trajanja se približuje svojemu zaključku. V projektu smo mlade usposobili za izvajanje družbenega spremljanja in v sodelovanju z Mestno občino Ljubljana so mladi raziskovalci pregledali uspešnost izvedbe trenutne strategije za mlade.
Na PiNI se dobro zavedamo, kako pomembno je ohranjati naravne danosti in kako pomembna je preventiva naravnih katastrof, zato ni presenetljivo, da zadnja leta posebno pozornost namenjamo trajnostnemu razvoju. Projekt KARST Firewall 5.0, ki smo se ga lotili zadeva gozdne požare in upravljanje gozdnih požarov. Kot se spomnimo, je leta 2022 pogorel dobršnji del kraške gmajne, zaradi česar je uterpelo veliko ljudi in drugih živih bitij.
V okviru projekta CIVIC EU – Young civic monitors for the future si prizadevamo aktivirati mlade in jih usposobiti za spremljanje javnih strategij in politik ter aktivno vključevanje v njihovo pripravo. V sodelovanju z Zavodom TiPovej!, smo vključili šest mladih oseb, ki so preučili in kritično ovrednotili Strategijo za mlade Mestne občine Ljubljana (MOL). Po raziskovalnem delu so pripravili tudi priporočila za izboljšanje strategije. Povzetek in rezultate spremljanja ter pripravljena priporočila, ki so jih pripravili mladi iz Slovenije, Romunije, Italije, Grčije in Latvije, si lahko ogledate v Poročilu in Poročilu o spremljanju.
Aktivna drža mladih in njihovo sodelovanje pri odločanju je ključno za demokratične procese, a ti so žal pogosto premalo vključeni in njihov glas ostaja večkrat preslišan. Cilj usposabljanja bo usposobiti mladinske delavce in predstavnike lokalnih oblasti za uspešno vključevanje mladih v participativne procese in izvajanje IDEATONOV. Udeleženci se bodo seznanili z metodo, šli skozi pripravljen priročnik in spoznali vse korake za uspešno organizacijo IDEATONA.
Plac priložnosti bo prvi tovrsten dogodek v Obalno-kraški regiji in enkratna priložnost, da se mladim predstavite različne izobraževalne ustanove in vaši programi. Organizatorji si želimo osnovnošolcem, srednješolcem in njihovim staršem ponuditi kar se da pester in bogat program.
Veseli smo, da lahko v sklopu projekta Mileage in v sodelovanju s Stičiščem za NVO Istre in Krasa – ISKRA, nadaljujemo uspešno zgodbo našega preteklega projekta Social innovators, v okviru katerega smo razvili učinkovit model 80-urnega izobraževanja na delu za mlade v nevladnih organizacijah.
Od 8. do 12. julija, smo v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani, ALUO, Fakulteto za dizajn Split in FH Joanneum Univerzo za uporabne znanosti Graz, v Ljubljani, organizirali četrto izdajo poletne šole Design+Science.
V ponedeljek, 8. julija 2024, se je ob 19. uri zvečer uradno otvorila poletna šola Design+Science 2024! Z nami sta bila Marina Klemenčič, ki je otvorila temo subverzivnih realnosti, kar je bilo letošnje vodilo poletne šole.Sledil je glavni govorec večera, Dominique Sciamma, direktor in dekan CY School of Design.